Ottelut 2016

                                                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Salibandy :

Ta-Pa E-pojat - Nokian KRP 04 Valk. 9-3
Ta-Pa E-pojat - Vesilahden Visa Kelt. 14-1

Ta-Pa E-pojat - Nokian Krp 05 kilpajoukkue 7-5

Ta-Pa E-pojat - Koovee Keltaiset 03 10-6

Ta-Pa E-pojat - Ilves04  3-2

Ta-Pa E-pojat - Classic Blue04 11-6

Ta-Pa E-pojat - Ilves West 05 4-5

 

Särkänniemi-cup salibandy 2016:

TaPa 04/05 - Grifk 2-0

TaPa 04/05 - Koovee Pun. 1-1

TaPa 04/05 - NTK 3-9

TaPa 04/05 - Muhu 7-2

 

STARATURNAUS SALIBANDY 2016

TaPa- Tappara 04 11-2

TaPa - Ilves Stars 5-1

TaPa - Ilves salibandy 6-3

TaPa- Ilves Storm 6-0

TaPa - Ilves yhdistelmäjoukkue 1-5

Joukkueelle hopeaa :)

 

Maakuntasarja salibandy:

Ta-Pa - Vesvi Keltamustat  6-4
Ta-Pa - Scu05 8-2
   Ta-Pa - Pirkkalan Pirkat 5-9

Ta-Pa - Valkeakoski FT 10-1

Ta-Pa - Nokian Krp 2-2

Ta-Pa - Scu 04 3-9

Ta-Pa - Wft 04 4-4

Ta-Pa - SB Luja 9-1

Ta-Pa - Pirkkalan Pirkat 3-4

Ta-Pa - Nokian Krp 3-3

 

Jalkapallokausi 2016:

Ta-Pa E-pojat - Ilves Jaakonmäki 0-2
Ta-Pa E-pojat - Ilves yhdistelmäjoukkue 7-1
Ta-Pa - Ilves Manu 1-1
Ta-Pa - Ilves City 6-0
Ta-Pa - Ilves Messukylä 6-0

Ta-Pa - Ilves Jaakonmäki04 1-0

Ta-Pa - Ilves Manu03 2-2

Ta-Pa - Ilves City 7-3

Ta-Pa Punaiset- Ilves City 6-0

Ta-Pa Valkoiset - Vesvi 3-5

Ta-Pa Punaiset - Vesvi 3-2 rp

Ta-Pa Valkoiset - Ilves City 12-2

 

Jalkapallon piirisarja 04 :

Ta-Pa 04 - PJK Valk. 0-1

Ta-Pa 04 - TPV Valk. 3-1

Ta-Pa 04- Ilves Storm 5-0

Ta-Pa - FC Vapsi 3-2

Ta-Pa - Apassit 6-0

Ta-Pa - TKT 0-6

Ta-Pa - Ilves fs 7-0

Ta-Pa - YIlves 1-4

Ta-Pa - Nops 4-3

joukkue nousi liigaan

Liigaottelut :

TaPa - Pjk Mustat 4-4

TaPa - Pjk valk 2-3

TaPa - FJK 3-1

TaPa - Haka mustat 0-2

TaPa - Ilves Jaak. 1-1

 

Jalkapallon piirisarja 05:

TaPa05 - Nopy 6-0

TaPa05 - Iku 6-3

TaPa05 - Tamu 2-5

TaPa05 - Nops 3-1

TaPa05 - Ylöj. Ilves 1-2

TaPa05 - FC Vapsi 6-2

TaPa05 - Mouma 1-1

TaPa05 - Mäntän Valo 9-0

TaPa05 - Tamu vihr. 1-6

TaPa05 - Tpv pun. 3-6

TaPa05 - Tuisku 2-1

TaPa05 - PJK valk 1-1

TaPa05 - Ilves T kelt 5-2

TaPa05 - IKU 6-2

TaPa05 - FC Kangasala Sääkset 7-0

TaPa05 - Tamu vihr. 7-1

 


Jalkapallon Ilves futisliiga ( pelaamme 05-pojilla 04-sarjassa )

TaPa- Ilves keskikaupunki 1-8

TaPa - Ilves Kaukajärvi East 6-2

TaPa - Ilves Pirkkala 2-2

TaPa - Fc Kangasala 16-0

Ta-Pa - Ilves Hervanta 4-2

Ta-Pa - Kaukajärvi west 2-0

Ta-Pa - Kaukajärvi East 3-1

Ta-Pa - Fc Kangasala 4-0

Ta-Pa - Ilves Kaleva 6-0

 

Kangasalan Sanomat turnaus 2016 :

TaPa04/05 - Fc Kangasala05 m 2-2

TaPa04/05 - FC Kangasala 04 3-0

TaPa04/05 - FC Kangasala 05 p 4-1

TaPa04/05 - FC Kangasala 05 6-1

Joukkueelle kultaa !

 

KMV-cup 2016:

 

TaPa 05/06 - Keupa 3-0

TaPa 05/06 - Nops 05 0-1

TaPa 05/06 - FC Kangasala 0-2

 

Särkänniemi-cup 2016 :

04-pojat

TaPa  - Tpv allstars 0-1

TaPa - Love oranssi 3-2

TaPa - Euran pallo 4-2

TaPa - Love sin. 1-2

TaPa - Lepa musta 5-1

joukkue saavutti pronssia

 

 

05-pojat

TaPa - Karhufutis 1-1

TaPa - Solf ik 1-0

TaPa - Tpv pun. 3-1

TaPa - Tallinna Kalev 2-3

TaPa - Fc Rauma 1-0

TaPa - Pjk Hurrikaanit 3-1

TaPa - Karhufutis 1-0

 

Puuhamaaturnaus 2016 :

TaPa 04-  HJS 4-1

TaPa 04 - Fc Haka valk 2-0

TaPa 04 - Pato Black 4-0

TaPa 04 - Hyps 8-0

Kultaa :)

 

 

Osmo-turnaus Hämeenkyrö :

TaPa 05- Apassit 2-0

TaPa 05 - Keupa 1-0

TaPa 05- Karhut Kauhajoki 3-1

TaPa 05 - Apassit 1-0

Joukkueelle kultaa !

 

Orivesi Kevätturnaus:

Ta-Pa05 - Fc Kangasala Musta05 0-1

Ta-Pa05- Fc Kangasala Punainen05 1-1

Ta-Pa05 - Huima Barca05 0-5

Ta-Pa05 - Keupa05 4-2

Ta-Pa05 - Tuisku 0-1

 

Innolink-turnaus Lempäälä 2016

TaPa 04/05 - Leki Mustat 04 1-0

TaPa 04/05 - TKT 2-2

TaPa 04/05 - Mypa 04 Mustat 1-0

Ta-Pa 04/05 - Ilves 0-1 ( loppuottelu )

Joukkueelle hopeaa :)

 

Futsalkausi 2015-2016

Ta-Pa - Ilves Messuk.04  11-1
Ta-Pa - Nokian Pyry 4-4

Ta-Pa - Nokian Pyry 3-4

Ta-Pa -  Ilves 04 yhdistelmäjoukkue 0-0

Ta-Pa - Ilves futsal 05 10-1

Ta-Pa - Vesvi 05 3-2

Ta-Pa - Nokian Pyry 9-0

Ta-Pa - Ilves futsal 05 8-1

Ta-Pa - Ilves yhdistelmäjoukkue04 5-1

Ta-Pa - Vesvi 05 2-4

Ta-Pa - Nokian Pyry 5-2

Ta-Pa - Vesvi 04/05 8-0

Ta-Pa - Apassit 1-3

Ta-Pa- TP-49 6-3

 

Futsal piirisarja 2015-2016

Ta-Pa - Fc Kangasala Haukat 6-0
Ta-Pa - Ilves-FS 1-2

Ta-Pa - Loiske 2-7

Ta-Pa - Leki Sin. 7-3

Ta-Pa - Fc Kangasala 2-2

Ta-Pa - Nokian Pyry 9-2

Ta-Pa - Fc Kangasala 2-1

Ta-Pa - Loiske 2-1

Ta-Pa - Leki sin. 1-1

Ta-Pa - Fc Kangasala Haukat 3-1

Ta-Pa - Nokian Pyry 3-0

Ta-Pa - Ilves FS 3-2

TaPalle piirisarjan ykköstila :)

 

Harjoitusotteluja 2015 :

Ta-Pa E-pojat - Koovee 04/05 Sb-kerho   12-8 ( salibandy )

Ta-Pa E-pojat - Vesilahden Visa Keltaiset 04   5-4 ( salibandy )

Ta-Pa E-pojat - TKT Tampere 04   2-3 ( jalkapallo )

Ta-Pa E-pojat - Vesilahden Visa Keltaiset 04 9-6 ( salibandy )

Ta-Pa E-pojat - Nokian Pyry 04/05 2-2 ( futsal )

Ta-Pa E-pojat - Ilves fs-kerho Hervanta 04 2-3 ( futsal )

Ta-Pa E-pojat - Ilves fs-kerho  Rahola 04 0-5 ( futsal )

Ta-Pa E-pojat - Koovee 05 Keltaiset 12-4 ( salibandy )

Ta-Pa E-pojat - Lempäälän kisa 05 3-6 ( futsal )

Ta-Pa E-pojat - Ilves West 05 3-4 ( salibandy )

Ta-Pa E-pojat - Ilves 03/04 kerhojoukkue 12-2 ( salibandy )

Ta-Pa E-pojat - Ilves fs-kerho 04 Rahola 2-0 ( futsal )

Ta-Pa E-pojat - Ilves fs-kerho 04 Hervanta 5-1 ( futsal )

Ta-Pa E-pojat - Koovee 05 Keltaiset 11-7 ( salibandy )

Ta-Pa E-pojat - Ilves 05 West 10-9 ( salibandy )

Ta-Pa E-pojat - Ilves Messukylä 04 3-1 ( jalkapallo )

Ta-Pa E-pojat - Ilves Messukylä 04 7-1 ( jalkapallo )

Ta-Pa E-pojat - Ilves Messukylä 04 5-3 ( jalkapallo )

Ta-Pa E-pojat - Sääksjärven Loiske 2-2 ( jalkapallo )

Ta-Pa E-pojat - FC Kangasala 2-1 ( jalkapallo )

Ta-Pa E-pojat - TPV yhdistelmäjoukkue 04 1-1 ( jalkapallo )

Ta-Pa E-pojat - Fc Kangasala 1-1  ( jalkapallo )

Ta-Pa E-pojat- Nokian Pyry 3-0  ( jalkapallo )

TaPa E-pojat - Teisku 03 0-0 ( jalkapallo )

Jalkapallon Piirisarja 2015 :

Ta-Pa E-pojat - Lempäälän Kisa Mustat 4-0

Ta-Pa E-pojat - Sääksjärven Loiske 4-3

Ta-Pa E-pojat - Ilves fs 04 2-0

Ta-Pa E-pojat - Pjk Classic 3-2

Ta-Pa E-pojat - Hjs sininen 15-0

Ta-Pa E-pojat - Mäntän Valo 9-3

Ta-Pa E-pojat - MouMa 3-3

Ta-Pa E-pojat - TamFu 2-2

Ta-Pa E-pojat - TamFu 3-0

Ta-Pa E-pojat - Apassit 2-3

Ta-Pa E-pojat - Ilves Thunder 0-3

Ta-Pa E-pojat- Nops 1-5

Ta-Pa E-pojat - Tervak. Pato 1-4

Ta-Pa E-pojat - Pjk Valk. 5-0

Ta-Pa E-pojat - Parvi 1-4

Ta-Pa E-pojat - Fc Vapsi sin. 4-2

Sijoitus piirisarjassa 2015  6./24

 

 

Ilves Futisliiga 2015 :

TaPa E-pojat - Ilves 04 Messukylä 6-5

TaPa E-pojat - Kaukajärvi Vihreät 04 5-2

TaPa E-pojat - Takahuhti 2-4

TaPa E-pojat - Kaleva 04 8-3

Ta-Pa E-pojat - Ilves Pirkkala 3-5

Ta-Pa E-pojat - Kaukajärvi Kelt. 8-1

Ta-Pa E-pojat - Hervanta 4-8

Ta-Pa E-pojat - Lentävänniemi 11-2

Ta-Pa E-pojat - Loiske ( piirisarjajoukkue ) 1-6

Ta-Pa E-pojat - Keskikaupunki 7-0

 

Pirkkaturnaus 6.6. 2015: 04 sarja

Ta-Pa E-pojat - Fc Kangasala 3-0

Ta-Pa E-pojat - Tpv Kaleva 04 3-2

Ta-Pa E-pojat - Vesilahden Visa 1-2 ( loppuottelu )

joukkueelle hopeamitalit :)

 

Ylöjärven Ilveksen juhlaturnaus 6.6. 2015 (05-Kilpasarja) :

Ta-Pa 05-pojat - Tpv 05 ykkösjoukkue 0-0

TaPa 05-pojat - Ylöjärven Ilves 2-0

TaPa 05-pojat - Ilves Pirkkala 4-2

TaPa 05-pojat - Ilves Vihreät 3-0 ( pronssiottelu )

joukkueelle pronssimitalit :)

 

Löytötex-turnaus 14.6.2015

TaPa E10 - Tuisku 0-0

TaPa E10 - FC Kangasala Valk. 4-0

TaPa E10 - FC Kangasala Musta 3-0 ( Pronssiottelu = Pronssia ! )

TaPa E11 - FC Kangasala Valk. 2-0

TaPa E11 - PJK Valk. 3-2

TaPa E11 - PJK Sin. 3-5 ( Loppuottelu = Hopeaa ! )

 

Särkänniemi-cup jalkapalloturnaus 26.-28.6.

TaPa E11 - Fc Ulvila 1-1

TaPa E11 - Salon Pallo 3-0

TaPa E11 - Leppävaaran Pallo 2-1

TaPa E11 - FC MaPa 4-0

TaPa E11 - FC Futura 2-1 rp

Nopsajalkaturnaus 1.-2-.8

Kilpasarja :

Ta-Pa 05 Valkoiset - Ilves Keltainen 2-2

Ta-Pa 05 Valkoiset -Vanl Sininen 0-1

Ta-Pa 05 Valkoiset - Nops Keltainen 2-2

Ta-Pa 05 Valkoiset - Nops 06 1-2

Ta-Pa 05 Valkoiset - Yilves pun. 0-1

Ta-Pa 05 Valkoiset - Tpv 06 3-1

Haastajasarja :

Ta-Pa 05 Punaiset - Tamu-K 1-1

Ta-Pa 05 Punaiset - Yilves sin. 0-1

Ta-Pa 05 Punaiset - Nops musta 05 7-1

Ta-Pa 05 Punaiset - Nops 05 valk. 2-0

Ta-Pa 05 Punaiset - Vesvi 0-1

Osuuspankkiturnaus jalkapallo 15.08.2015

Ta-Pa - Fc Kangasala 3-2

Ta-Pa - Vesvi 2-2

Ta-Pa - Tpv Olkahinen 04 4-0

Ta-Pa - Tpv Keskikaupunki 04 2-1 r.p. KULTAA !

 

TFT-Salibandyturnaus 2015: Joukkueelle upea pronssitila !

Ta-Pa 05 -Classic Tampere 3-8

Ta-Pa 05 - Ylöjärven pallo-2 13-1

Ta-Pa 05 - Tikkurilan Tiikerit 8-5

Ta-Pa 05 - Grifk Kauniainen 3-4

Ta-Pa 05 - Ylöjärven pallo-1 4-2 ( Pronssiottelu )